Behn + Bates Toz Gıda

Behn + Bates Toz Gıda

Makine Model ve Kapasiteleri

BEHN + BATES PNEUMATIC DOLUM MAKİNESİ

Patates Nişastası, Şeker, Un, Dekstroz ve Maltodekstrin gibi toz gıdaların paketlemeleri için uygundur. Dolum ağzı başına 250 torba / saate kadar 10-50 kg arasında torba dolumu gerçekleştirilebilmektedir. Dolum esnasında özel dolum sistemi ile dolum ağzı ile torbanın içindeki hava tahliye edilir. Ultrasonik ağız kapatma seçeneği mevcuttur.

INTEGRA FD DOLUM MAKİNESİ

1, 2, 3 veya 4 dolum ağızlı otomatik torba takmalı dolum makinesidir. Kapalı kabin içi dolum işlemi dış ortamdan tamamen izole bir ortamda hijyenik şartlar altında gerçekleşir. Ultrasonik ağız kapatma seçeneği mevcuttur.

ROTO-PACKER®

Kendi ekseni etrafında dönen 6-8-10-12 dolum ağızlı rotatif dolum makinesidir. Ultrasonik ağız kapatma seçeneği mevcuttur.

Kapasiteler aşağıdaki şekildedir, ürün özelliklerine göre kapasiteler değişebilmektedir.
6 ağızlı dolum makinesi için: 1.500 adet 25 kg’lık valfli torba / saat.
8 ağızlı dolum makinesi için: 2.000 adet 25 kg’lık valfli torba / saat.
10 ağızlı dolum makinesi için: 2.500 adet 25 kg’lık valfli torba / saat.
12 ağızlı dolum makinesi için: 3.000 adet 25 kg’lık valfli torba / saat.

THE ADAMS®

HAVER & BOECKER ile entegre ADAMS® teknolojisi, toz ürünlerin su geçirmez PE ambalaja doldurulması ve %100 sızdırmazlık özelliğinin ambalaja kazandırılmasıdır. PE ambalaj, nem hassasiyeti ve tane büyüklüğüne göre mikro delikli veya havalandırma kanallı olabilmektedir.

ADAMS® teknolojisi sayesinde, daha küçük ve kompakt ambalajlamayla önemli bir operasyon maliyeti tasarrufu sağlar. 12 dolum ağzına kadar dolum yapılabilmektedir. Dolum makinesindeki tozsuz dolum, sızdırmaz dolum ağızları ile temiz bir paketleme ortamı oluşturulur.

Doldurulan ürünler PE torbalarda nemden ve dış etkilerden iyi korunur ve bu sayede ürünlerin raf ömürleri uzamaktadır.

Dolumunda kullanılan PE ambalaj ile yırtılmaya karşı dayanıklıdır. Böylece tüm lojistik, tedarik zinciri boyunca torba hasarı minimuma indirilir.

Makine Özellikleri

Ultrasonik Ağız Kapatma Ünitesi

Bu özellik günümüzde özellikle nişasta, kakao, un gibi akışkan toz gıda ürünlerinin son tüketiciye hijyenik şartlar altında ulaşmasını sağlamak açısından önemlidir.

* Ultrasonik kapatma ile torba ağzı %100 garanti ile kapatılmaktadır.
* Üretim alanı, konveyör bantlar, stok alanları ve palet istifinin temiz olmasını sağlar.
* Market depo ve raflarının temiz olmasını sağlar.
* Üreticinin kapatmış olduğu ambalaj tüketici tarafından açılır.

Otomatik Torba Besleme Ünitesi

Torbalarınızı otomatik olarak dolum makinenize besleyerek, dolum ağzına takar.

Check Weigher – Kontrol Tartısı

Yüksek hassasiyet ve kullanım kolaylığına sahip tartım ünitesi paketleme makinesinden gönderilen her torbanın ağırlık kontrolünü yapmaktadır. Böylelikle yanlış ağırlıklı torbalar kolaylıkla tespit edilebilir. Buna ek olarak kontrol tartısı paketleme makinesinden gönderilen torbanın hangi dolum kafasından geldiğini de tespit ederek bu ağırlık değeri paketleme makinesi tarafından torba ağırlık düzeltme değeri için referans olarak kullanılabilir.