Haver & Boecker Yapı Kimyasalları – Maden & Mineral

Haver & Boecker Yapı Kimyasalları – Maden & Mineral

Makine Model ve Kapasiteleri

ELEMENTRA®

HAVER ELEMENTRA® olarak bilinen HAVER & BOECKER’den tekli ve sıralı paketleyicileri, ince, kaba toz ya da granül materyalleri 25 ila 50 kg’lık kraft, polietilen veya polipropilen valfli torbalara doldurmak için kullanılan sabit paketleme makineleridir. Ürüne göre farklılık göstermekle birlikte dolum ağzı başına 250 torba/saat doldurulabilmektedir. Makine sayısı arttırılarak 1000 torba/saat doluma kadar
ulaşılabilmektedir. Entegre olarak çalıştırılan bu makine grubu INLINE olarak adlandırılmaktadır.

Ultrasonik ağız kapatma seçeneğimiz mevcuttur.

INTEGRA®

HAVER INTEGRA®, toz ve granül ürünleri 5 ila 50 kg’lık valfli Kraft, polietilen ve polipropilen torbalara doldurmak için tasarlanmış tam otomatik bir paketleme sistemidir. Ürüne bağlı olarak 500 torbadan 1.000 torba / saat dolum kapasitesine ulaşılabilmektedir. Olası kapasite artış talepleri için de dolum ağzı ekleme imkanı sunmaktadır. Özellikle toz hassasiyeti yüksek olan ürünlerin ambalajlanmasında
kompakt yapısıyla tozsuz dolum yapılabilmektedir.

Çalışan tarafından torba magazinine yerleştirilen boş torbalar otomatik olarak alınıp dolum yapıldıktan sonra konveyör bant ile dışarı verilmektedir. İçeride yaratılan pozitif hava basıncıyla ürünler dış etkenlere karşı korunmaktadır.

Ultrasonik ağız kapatma seçeneğimiz mevcuttur.

ROTO-PACKER®

HAVER-ROTO-PACKER®, 5600 torba / saate kadar yüksek hız aralığında toz ve granül ürünleri paketlemek için tasarlanmış, dönen bir paketleme makinesidir.

Kapasite ihtiyacınıza bağlı olarak, HAVER-ROTO-PACKER® 16 dolum ağzına kadar seçenekleri mevcut olup olası kapasite artış talepleri için de dolum ağzı ekleme imkanı sunmaktadır.

Ultrasonik ağız kapatma seçeneğimiz mevcuttur.

ELEMENTRA®️ EGF BigBag

Tamamen yeniden tasarlanan big bag dolum üniteleri, yeni bir çift kayış tahrikine sahiptir, doğru ve temiz bir şekilde dolum yapar ve modüler sistem sayesinde yüksek derecede esneklik sunar. Yeni Big Bag sistemi, özellikle inşaat malzemeleri, kimya ve gıda endüstrilerinde her türlü gevşek, dökme malzeme için uygundur.

Bu tesis sistemi, geliştirilen tüm fonksiyonları birleştirir ve esnek bir modüler sistem aracılığıyla bireysel çözümlere olanak tanır. Revize edilen sistemin özel bir özelliği yeni modülerliğidir. İyi düşünülmüş modüler prensip, çeşitli dozaj sistemlerine sahiptir ve mevcut üretim ve paketleme hatlarına ideal şekilde entegre edilebilir. Makine genişletilebilir ve çeşitli düzenekler kullanılarak yükseltilebilir.

Seçenekleriniz:

 • Çeşitli Dozaj Sistemleri
 • Döndürülebilir Doldurma Modülü
 • Şişirilebilir Dolum Borusu
 • Kancalar: Destek Kolları Yerine Sert, Döner veya Dönüşümlü
 • Hareketli Dolum Başlığı ve Konveyör
 • Vibratör Masası

ADAMS®

HAVER & BOECKER ADAMS® teknolojisi, toz ürünlerin su geçirmez PE ambalaja doldurulması ve %100 sızdırmazlık özelliğinin ambalaja kazandırılmasıdır. PE ambalaj, nem hassasiyeti ve tane büyüklüğüne göre mikro delikli veya havalandırma kanallı olabilmektedir.

1-50 kg aralığındaki ambalajlara, 14mm tanecik boyutuna ve akış özelliklerine bağlı olarak, 2000 poşet / saate kadar dolum gerçekleştirilebilmektedir.

HAVER & BOECKER ADAMS® teknolojisi sayesinde, daha küçük ve kompakt ambalajlamayla önemli bir operasyon maliyeti tasarrufu sağlar.

INTEGRA® ADAMS

Tak ve Paketle – tüm süreçleri içeren kapalı ve entegre paketleme sistemi. Saatte 1.000 torbaya kadar kapasiteye sahip ürünlerinizi hava koşullarına dayanıklı PE torbalarda paketleyin. Kullanıncaya kadar ürün kaybı olmadan kaynaklarınızı koruyun.

ROTO-PACKER® ADAMS

Suya dayanıklı film torbalara güvenilir ve güçlü toz dolumu: Ürününüzü, hava koşullarına dayanıklı PE ambalajında 2.400 torba/saate kadar yüksek performansla döner şekilde paketleyin. Böylece kaynaklarınızı verimli kullanabilir, değerli ürünlerinizi kullanım süresince koruyabilirsiniz.

Makine Özellikleri

Ultrasonik Ağız Kapatma Ünitesi

Ultrasonik kapatma ile torba ağzı %100 garanti ile kapatılmaktadır.

* Üretim alanı, konveyör bantlar, stok alanları ve palet istifinin temiz olmasını sağlar.
* Market depo ve raflarının temiz olmasını sağlar.
* Üreticinin kapatmış olduğu ambalaj tüketici tarafından açılır.

Otomatik Torba Takma Üniteleri

RADIMAT®

RADIMAT® valf tipi torbalarla bir paletten veya rulodan yüklenir. Torbaları mekanik olarak maksimum 6.000 torba/saat kapasiteyle ROTO-PACKER® paketleme makinesinin dolum ağızlarına atar ve hızlarına uyum sağlar. Böylece ROTO-PACKER® paketleme makinesi operatörünün iş kalitesinden bağımsız hale gelir ve kapasitesi artarken iş yükü azalır; ROTO-PACKER® paketleme makinesinin maksimum performansından tam olarak yararlanabilirsiniz.
 

 

Otomatik Torba Yerleştirici

HAVER & BOECKER’in otomatik torba yerleştiricisi LV-Z (doğrusal olarak hareket eden, hücresel besleyici), kompakt ve esnek, doğrusal, yüksek kapasiteli bir yerleştirme sistemidir. Çok çıkışlı hat içi paketleme tesisinizin otomasyonu için en uygun çözümdür. Saatte 1300 torba/sate kadar kapasitesi vardır. Integra ve Elementra Dolum Makinelerinin yüksek kapasitede ve daha temiz bir şekilde çalışmasına olanak sağlarken operator kaynaklı gecikmeleri ve sorunları engeller.
 

 

Otomatik Torba Besleme Ünitesi

AMICUS®

DEPAL Sürümü benzersizdir, gevşek boş torba demetlerinin çemberleme olmadan hızlı tespiti ve güvenli bir şekilde kavranması. Yenilikçi tutucu, ilgili kamera sisteminin yardımıyla palet üzerindeki kayışı açılmış boş torba demetlerini çok hızlı bir şekilde bulur, bunları güvenli bir şekilde kavrar ve güvenilir bir şekilde sisteme getirir. Verimli ve eksiksiz otomasyonunuzun başlangıç noktası budur.

Check Weigher – Kontrol Tartısı

Yüksek hassasiyet ve kullanım kolaylığına sahip tartım ünitesi paketleme makinesinden gönderilen her torbanın ağırlık kontrolünü yapmaktadır. Böylelikle yanlış ağırlıklı torbalar kolaylıkla tespit edilebilir. Buna ek olarak kontrol tartısı paketleme makinesinden gönderilen torbanın hangi dolum kafasından geldiğini de tespit ederek bu ağırlık değeri paketleme makinesi tarafından torba ağırlık düzeltme değeri için referans olarak kullanılabilir.

PROCHECK®

Ürünün, paketleme ve eleme ortamının ve makine teknolojisinin üç boyutuna hakim olmak uzmanlığımızın temelidir ve mükemmel akışınızın başlangıç noktasıdır. PROCHECK® yaşam döngüsü yaklaşımımızla zaman bileşenini de ekleyerek hedefinize giden yolda size eşlik ediyoruz. Bunu felsefemiz olarak anlıyoruz ve işleyen ve başarılı bir ortaklık anlayışımız, süreçlerinizi her zaman göz önünde bulundurmak ve ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve araçlarımızla tüm yaşam döngüsü boyunca ona bakmaktır. PROCHECK®’i tam da buna yönelik bir yönlendirme olarak geliştirdik çünkü “her zaman yanınızdayız”. PROCHECK®, süreçlerinizin verimliliğini ve potansiyelini her zaman takip edebileceğiniz ve başarınızı optimize edebileceğiniz tüm araç ve eylemleri sekiz adımda sistemleştirir;

 • TEŞHİS
 • TEÇHİZAT
 • SARF MALZEMELERİ
 • ORİJİNAL PARÇALAR
 • YENİDEN YAPILANDIRMALAR VE YÜKSELTMELER
 • HİZMETLER
 • TESİSLER VE SİSTEMLER
 • SÜREÇ MÜHENDİSLİĞİ

PROCHECK® ile üretkenliğinizi ve dolayısıyla tesislerinizin, sistemlerinizin ve makinelerinizin tüm yaşam döngüsü boyunca sonuçlarınızı sürdürülebilir bir şekilde nerede ve nasıl maksimuma çıkarabileceğinizi çok özel olarak gösteriyoruz. Böylece gelecekte de mükemmel bir akış içinde olacaksınız! Her zaman yanınızdayız “Mükemmel Akış”a giden yolda size eşlik etmek ve ilham vermek için PROCHECK®’i geliştirdik. Bu yaklaşıma olan bağlılığımız ve anlayışımız, tüm kişisel yaşamlarımızla pek çok ortak noktaya sahiptir. Sonuçta, zorluklarımızın temel nedenlerini belirlemek, doğru ekipmana odaklanmak, akıllı ve sürdürülebilir bir şekilde tüketmek, değiştirilmesi gerekenleri değiştirmek, sürekli güncel gereksinimlere uyum sağlamak, kendi deneyimimizi en iyi deneyimlerle birleştirmek mantıklıdır. Amaçlarımız; uzmanların bilgi birikimiyle, plan ve hedefleri tavizsiz, kapsamlı çözümlerle hayata geçirmek, konsept ve fikirleri deneyime dayalı hizmetlerle şekillendirmek.

QUAT²RO®

Sisteminiz için çalışmak yerine, sistemi sizin için çalıştırmanın tadını çıkarın. Ağa bağlı makinelerin durma olasılığı daha azdır. Otomatik, zahmetsiz ve güvenli bir şekilde olası bakım sorunlarına işaret edebilecek verileri sağlarken, makine üretkenliği, arıza oranları, parça sağlığı ve daha fazlasına ilişkin yeni ve derin bilgiler sağlarlar. Proses izleme, kontrol, analiz ve optimizasyon için tüm dijital seçenekleri kullanın.

QUAT²RO® 3 ana başlıkta üretiminizi ve kalitesini arttırmanızı sağlar;

Üretim verilerini uzaktan izleme;
Dolum makinenizin üretim verilerini akıllı tabletinize yansıtarak sahadaki üretimi mevcut kapasiteyi uzaktan takip edebilirsiniz.

Uzaktan servis;
QUAT²RO® makine üzerinden verileri 7/24 Almanya’daki Servis Merkezine aktararak makinede olan ve olabilecek sorunları önceden teşhis eder ve Dolum ekranınızda uyarı olarak verir. Makine üzerinde yaşanan sorunlarda servis desteğine gerek kalmadan 7/24 genel merkezdeki teknisyenlerden destek alabilir ve sorunlarınızı bu sayede çözebilirsiniz.

Analiz;
QUAT²RO® yaptığı üretimlerin, parça kullanımlarının ve bakım kayıtlarının datasını tutarak makine sağlığınızı ve üretiminizi optimize etmek için size yardım da bulunur. İhtiyacınız olan tüm verileri buradan bulabilirsiniz.