Haver & Boecker Yapı Kimyasalları – Maden & Mineral

Haver & Boecker Yapı Kimyasalları – Maden & Mineral

Makine Model ve Kapasiteleri

ELEMENTRA®

HAVER ELEMENTRA® olarak bilinen HAVER & BOECKER’den tekli ve sıralı paketleyicileri, ince, kaba toz ya da granül materyalleri 25 ila 50 kg’lık kraft, polietilen veya polipropilen valfli torbalara doldurmak için kullanılan sabit paketleme makineleridir. Ürüne göre farklılık göstermekle birlikte dolum ağzı başına 250 torba/saat doldurulabilmektedir. Makine sayısı arttırılarak 1000 torba/saat doluma kadar
ulaşılabilmektedir. Entegre olarak çalıştırılan bu makine grubu INLINE olarak adlandırılmaktadır.

Ultrasonik ağız kapatma seçeneğimiz mevcuttur.

INTEGRA®

HAVER INTEGRA®, toz ve granül ürünleri 5 ila 50 kg’lık valfli Kraft, polietilen ve polipropilen torbalara doldurmak için tasarlanmış tam otomatik bir paketleme sistemidir. Ürüne bağlı olarak 500 torbadan 1.000 torba / saat dolum kapasitesine ulaşılabilmektedir. Olası kapasite artış talepleri için de dolum ağzı ekleme imkanı sunmaktadır. Özellikle toz hassasiyeti yüksek olan ürünlerin ambalajlanmasında
kompakt yapısıyla tozsuz dolum yapılabilmektedir.

Çalışan tarafından torba magazinine yerleştirilen boş torbalar otomatik olarak alınıp dolum yapıldıktan sonra konveyör bant ile dışarı verilmektedir. İçeride yaratılan pozitif hava basıncıyla ürünler dış etkenlere karşı korunmaktadır.

Ultrasonik ağız kapatma seçeneğimiz mevcuttur.

ROTO-PACKER®

HAVER-ROTO-PACKER®, 5600 torba / saate kadar yüksek hız aralığında toz ve granül ürünleri paketlemek için tasarlanmış, dönen bir paketleme makinesidir.

Kapasite ihtiyacınıza bağlı olarak, HAVER-ROTO-PACKER® 16 dolum ağzına kadar seçenekleri mevcut olup olası kapasite artış talepleri için de dolum ağzı ekleme imkanı sunmaktadır.

Ultrasonik ağız kapatma seçeneğimiz mevcuttur.

ADAMS®

HAVER & BOECKER ADAMS® teknolojisi, toz ürünlerin su geçirmez PE ambalaja doldurulması ve %100 sızdırmazlık özelliğinin ambalaja kazandırılmasıdır. PE ambalaj, nem hassasiyeti ve tane büyüklüğüne göre mikro delikli veya havalandırma kanallı olabilmektedir.

1-50 kg aralığındaki ambalajlara, 14mm tanecik boyutuna ve akış özelliklerine bağlı olarak, 2000 poşet / saate kadar dolum gerçekleştirilebilmektedir.

HAVER & BOECKER ADAMS® teknolojisi sayesinde, daha küçük ve kompakt ambalajlamayla önemli bir operasyon maliyeti tasarrufu sağlar.

Makine Özellikleri

Ultrasonik Ağız Kapatma Ünitesi

Ultrasonik kapatma ile torba ağzı %100 garanti ile kapatılmaktadır.

* Üretim alanı, konveyör bantlar, stok alanları ve palet istifinin temiz olmasını sağlar.
* Market depo ve raflarının temiz olmasını sağlar.
* Üreticinin kapatmış olduğu ambalaj tüketici tarafından açılır.

Otomatik Torba Besleme Ünitesi

Torbalarınızı otomatik olarak dolum makinenize besleyerek, dolum ağzına takar.

Check Weigher – Kontrol Tartısı

Yüksek hassasiyet ve kullanım kolaylığına sahip tartım ünitesi paketleme makinesinden gönderilen her torbanın ağırlık kontrolünü yapmaktadır. Böylelikle yanlış ağırlıklı torbalar kolaylıkla tespit edilebilir. Buna ek olarak kontrol tartısı paketleme makinesinden gönderilen torbanın hangi dolum kafasından geldiğini de tespit ederek bu ağırlık değeri paketleme makinesi tarafından torba ağırlık düzeltme değeri için referans olarak kullanılabilir.