Haver & Boecker Niagara

Haver & Boecker Niagara

Haver & Boecker Niagara eleme ve peletleme alanında lider firmadır. Misyonumuz, madencilik, mineraller, agrega, çimento, inşaat malzemeleri, gübre ve tuz endüstrilerindeki müşterilerimize bu teknolojilerin en iyilerini sunmaktır. Bu sektörlerdeki derin köklerimiz ve uzun yıllara dayanan deneyimimizle, dünya çapındaki müşterilerin ihtiyaçlarını etkili bir şekilde karşılamak için yenilikçi ve paylaşılan teknolojiler kullanıyoruz.

SEKTÖRLER

Madencilik

Gelişmiş teknolojimiz madencilik endüstrisindeki en zor uygulamaların üstesinden gelmek üzere tasarlanmıştır. Makine güvenilirliğinin önemini anlıyoruz ve her ekipmanı zorlu koşullarda başarılı olacak şekilde tasarlıyoruz.

Gübre ve Tuz

Haver & Boecker Niagara organik gübreler, mineral gübreler ve kimyasal gübrelerin üretimi için ekipman tedarik etmektedir. Dünya çapında kanıtlanmış teknolojilerimizle, farklı türdeki gübrelerin işlenmesi, kullanılması, taşınması ve depolanması konusunda yasal çerçeveye uygun ve organik tarımı destekleyen sürdürülebilir çözümler sunuyoruz. Çiftçiler, bilgi birikimimiz sayesinde, daha uzun uygulama yasağı süreleri, nitrojen uygulamasının sınırlandırılması, amonyak ve nitröz oksit emisyonlarının azaltılması ve bunun sonucunda ortaya çıkan depolama kapasitelerinin genişletilmesi ihtiyacı gibi geleceğin tarımsal zorluklarıyla başarılı bir şekilde başa çıkabilecektir.

Gelişmiş teknolojimiz gübre endüstrisindeki en zor uygulamaların üstesinden gelmek üzere tasarlanmıştır. Yasal çerçeveye uyarak ve organik tarımı desteklerken, farklı türdeki gübrelerin işlenmesi, kullanılması, taşınması ve depolanması için sürdürülebilir çözümler sunuyoruz.

Agregalar ve Endüstriyel Mineraller

Dünyanın hammadde tüketiminin 2060 yılına kadar neredeyse iki katına çıkması bekleniyor. Küresel ekonomi genişledikçe ve yaşam standartları yükseldikçe, çevre üzerindeki baskı bugün gördüğümüze göre iki katına çıkacak. Bu bağlamda, hammaddelerin sürdürülebilir şekilde işlenmesi en büyük önceliğimizdir. Daha az malzeme kullanarak daha fazla sonuca ulaşan işleme teknolojisini geliştiriyoruz.

Gelişmiş teknolojimiz agrega endüstrisindeki en zor uygulamaların üstesinden gelmek üzere tasarlanmıştır. Makine güvenilirliğinin önemini anlıyoruz ve her ekipmanı zorlu koşullarda başarılı olacak şekilde tasarlıyoruz.

Çimento ve Yapı Malzemeleri

Haver & Boecker Niagara çimento ve yapı ürünleri endüstrilerine yönelik özelleştirilmiş işleme ekipmanlarının lider tedarikçisidir. Bireysel makineler, sistem konfigürasyonları ve karmaşık tesislerin anahtar teslimi işletmeye alınması için komple çözümler geliştiriyoruz; bu çözümler uzmanlarımızın derinlemesine süreç bilgi birikimiyle birleşerek çimento fabrikanızı geleceğe taşıyacak ve onun sadece bir ürün üretiminden daha fazlasını üretmesini sağlayacaktır.

Günümüz çimento fabrikasında çimento üretiminde dört aşama vardır ve yalnızca tek bir ürün elde edersiniz. Tesisinizde ürün yelpazesini genişletmek için çimento üretiminin kalbi olan kireç ocaklarından başlamamız gerekiyor. Çimento ve mineral gübre granülleri, kireçtaşı agregaları, yanmış kireç çakılları, kireçtaşı harç kumları, sönmüş kireç ve kireçtaşı kumu gibi çeşitli diğer kireçtaşı bazlı ürünlerin kombine üretimi potansiyeline sahiptirler. Gelişmiş Niagara işleme teknolojisini buraya kurarak ve çimento sektörü uzmanlarımızın proses bilgi birikiminden yararlanarak tüm bu yeni pazarlara girebilir, ürün kalitenizi geliştirebilir, kârınızı ve verimliliğinizi artırabilirsiniz.

İleri teknolojimiz çimento endüstrisindeki en zor uygulamaların üstesinden gelmek üzere tasarlanmıştır. Niagara’nın gelişmiş özelleştirilmiş ekipmanlarıyla birleşen uzmanlarımızın derinlemesine proses bilgisi, çimento endüstrisindeki en zor uygulamaların üstesinden gelmek üzere tasarlanmıştır. Yarının çimento fabrikası vizyonumuzu hayata geçirirken geleceği birlikte inşa edelim. Sadece çimento yerine çeşitli ürünler üreterek hammadde maliyetlerini minimuma indirecek. Daha karlı, sürdürülebilir olacak ve eski atıkları kullanılabilir malzemeye dönüştürebilecek.

Geri Dönüşüm

Doğal kaynaklar sınırlıdır: Endüstriyel faaliyetlerden kaynaklanan milyonlarca ton atığın yeniden kullanılması ve geri dönüştürülmesi, mühendisler ve araştırmacılar için sürekli bir zorluktur. Avrupa Komisyonu’na göre, birincil hammaddelerin ve maden kaynaklarının çıkarılması 20. yüzyılda dünya çapında 34 kat arttı. Bu, 20. yüzyılda 34 katlık bir artış. Dünya gezegeninin korunmasını hızlandırmak için kaynak akışlarımızı başarılı bir şekilde yönetirken, hammaddelerimizden en iyi şekilde yararlanmamız, atıklarımızı yeniden kullanmamız ve satılabilir ürünlere dönüştürmemiz gerekiyor. Niagara’nın derinlemesine süreç bilgisi ve yenilikçi işleme ekipmanı, bunu mümkün kılmanın ve bizi döngüsel ekonomi vizyonuna bir adım daha yaklaştırmanın anahtarıdır.

Haver & Boecker Niagara geri dönüşüm endüstrisi için özelleştirilmiş işleme tesislerinin lider tedarikçisidir. Metalürjik geri dönüşüm sektöründen tozlar, çamurlar, cüruflar, küller ve yüksek fırınlar gibi çok çeşitli ürünleri başarıyla işleyen karmaşık tesislerin anahtar teslimi devreye alınmasına kadar tek makineler, sistem konfigürasyonları için komple çözümler geliştiriyoruz. Ayrıca, inşaat endüstrisi atıkları ve çeşitli inşaat malzemeleri gibi metalurji dışı sektörden gelen malzemelerin geri dönüşümü söz konusu olduğunda, gelişmiş Niagara sistemleri, müşterilerimizin operasyonlarının verimliliğini artıran olağanüstü sonuçlar göstermektedir.

Uzmanlarımızın derinlemesine proses bilgisi, gelişmiş özelleştirilmiş Niagara işleme ekipmanlarıyla birleştiğinde, müşterilerimizin ve ortaklarımızın tesislerindeki atıkları başarılı bir şekilde satılabilir ürünlere dönüştürmelerine olanak tanır. Geleceği birlikte inşa edelim; daha az endüstriyel atık için Niagara işleme ekipmanını seçin.

TİTREŞİMLİ ELEK MAKİNELERİ

F-Serisi Eğimli Titreşimli Elek

Yeni Niagara F-Serisi titreşimli elek, optimum malzeme katmanlaması için sabit g kuvvetini bakım dostu bir tasarımla birleştirir.

Devrim niteliğindeki Niagara F-Serisi titreşimli elek, maksimum performans ve uzun ömürle birlikte basitleştirilmiş bakım sunan yeni teknolojiye sahiptir. Yeni tasarım, orijinal F-Serisi’nin malzeme katmanlaştırma performansının artırılması ve körleme ve sabitlemenin azaltılması gibi bilinen teknik avantajlarını koruyor.

Geliştirilmiş F-Serisi tasarımı, makineyi Haver & Boecker Niagara’nın yeni Düşme Koruma sistemiyle yükseltme seçeneği sunuyor. Astarlar makinenin çapraz kirişleri için koruma sağlayarak hem aşınmayı azaltır hem de titreşimli elek ömrünü uzatır.

F-Serisi çeşitli konfigürasyon ve yükseltmelerle mevcuttur ve hem sabit hem de taşınabilir uygulamalarda kullanılabilir.

N-Serisi Eğimli Titreşimli Elek

Verimliliği artıran Niagara N-Sınıfı eksantrik eğimli elek, kırma tesislerini ve eleme operasyonlarını optimize eder. Değişken malzeme besleme hızlarına rağmen yapısal titreşimi en aza indiren ve sabit g kuvvetini koruyan gelişmiş dört yataklı tasarımla üretilmiştir.

N-Serisi, kırma verimliliğini artırmak için daha tutarlı boyutta malzeme sağlayarak bir kırma tesisinin yüklerini ve enerji taleplerini azaltmak için idealdir.

GÖVDE TASARIMI

  • Minimum dinamik yükler için dinamik olarak dengelenmiş olan hem titreşen gövde hem de taban çerçevesi, titreşimlerin binalara ve yapılara iletilmesini en aza indiren son derece elastik kauçuk tampon elemanı birimleri tarafından desteklenir.
  • İsteğe bağlı elek kutusu takviye çerçevesi, madencilik ve kazıma operasyonlarında ağır hizmet tipi kullanım için tasarlanmıştır.

ELEK KATI SEÇENEKLERİ

  • Açık alan ve aşınma ömrünün optimum kombinasyonu için çeşitli türlerdeki elek ortamları tek bir elek katı üzerinde birleştirilebilir.
  • Ty-Rail™ hızlı gerdirme sistemi elek değiştirme süresini yarıya indirir ve makinenin alt kısmında mevcuttur.

MOTOR DESTEĞİ

  • Dairesel harekete ve sabit genliğe sahip eksantrik, dört yataklı şaft düzeneği, körleme ve pimlemeyi en aza indirirken en etkili tarama işlemini sağlar.
  • Kauçuk tamponların içindeki sağlam dış yataklar aşırı yükler altında bile sabit g kuvveti sağlar.

T-Serisi Eğimli Titreşimli Elek

Niagara T-Sınıfı iki yataklı titreşimli elek, yüksek düzeyde çok yönlülük sunar ve agrega, madencilik, endüstriyel mineraller, geri dönüşüm endüstrileri ve daha pek çok alanda neredeyse tüm malzeme işleme uygulamalarına göre yapılandırılabilir.

Elek katı çerçevesi, titreşimli bir eleğin zorlu, yük taşıyan, yüksek titreşimli çalışmasına dayanacak şekilde kaynak yerine kilitli cıvatayla yapılmıştır ve makinenin yapısal bütünlüğünü sağlar.

T-Sınıfı tasarımı aynı zamanda Haver & Boecker Niagara’nın hem aşınmayı azaltan hem de titreşimli eleğin ömrünü uzatan %100 çapraz ışın koruması sağlayan yeni Düşme Koruma sistemini de barındırıyor. Sistem, herhangi bir yapıştırıcıya veya alete ihtiyaç duymadan çapraz kirişin üzerine düşerek kurulumu hızlı ve kolay hale getirir.

L-Serisi Lineer Titreşimli Elek

Niagara L-Serisi titreşimli elek, değiştirilmesi gereken triger kayışları veya dişlileri olmayan, çok yönlü ve bakımı kolay bir doğrusal makinedir. Bu makine, birden fazla seçenek ve özelleştirmeye uyum sağlamak için düz bir platform veya bombeli bir platform ile tasarlanabilir. Doğru ekran ortamı seçimi, körlemeyi ve sabitlemeyi neredeyse tamamen ortadan kaldırır.

Üreticiler 1,8 metre genişliğindeki makineyi 16 ve 20 metre olmak üzere iki uzunlukta özelleştirebiliyor. Temel olarak yatay olarak monte edilen L-Serisi aynı zamanda 3 dereceye kadar eğilebilir veya alçaltılabilir.

ÖZELLİKLER VE AVANTAJLAR

  • Çoklu elek katı seçenekleri uygulama gereksinimlerine göre özelleştirmeye olanak sağlar
  • Tek parça çıkarılabilir başlık ve şaft tertibatıyla desteklenen uygulamaya özel gövde tasarımı, çok yönlülük ve kolay bakım sağlar.
  • Doğrudan monte edilmiş motorlara sahip çift şaftlı üstten tahrik sistemi, kompakt bir tasarımda birden fazla hız ve strok kombinasyonu sağlar.
  • Top tepsileri körleşmeyi ve çivilemeyi en aza indirir ve daha keskin kesimler sağlar; ince ve aglomer sınıflandırması için en iyisi.

XL-Serisi Lineer Titreşimli Elek

Niagara XL-Serisi titreşimli elek, yüksek kapasiteli üretim için gelişmiş uyarıcı tahrik teknolojisini geniş bir gövdeyle birleştirir.

Niagara XL-Sınıfı titreşimli elek, gelişmiş uyarıcı tahrik teknolojisini geniş bir gövdeyle birleştirerek üreticilere saatte 15.000 tona kadar yüksek kapasiteli eleme işlemi sunuyor. Yüksek tonajlı üretim oranlarına yönelik olmasının yanı sıra az bakım gerektiren, kolay çalıştırılan ve benzersiz güvenilirlik sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Her makine, titreşimli eleğin yüksek stresli alanlarını ve doğal frekanslarını tahmin etmek için Sonlu Elemanlar Analizi kullanılarak özel uygulamasına göre özel olarak tasarlanmıştır.

PELETLEME MAKİNESİ

SCARABAEUS

HAVER & BOECKER NIAGARA’nın SCARABAEUS® peletleme diskleri, demir cevheri peletlerinin sürdürülebilir ve verimli üretimi için kullanılır. Benzersiz tasarım sirkülasyonu en aza indirir, üretkenliği ve karlılığı artırır.

Demir cevheri konsantrelerini peletler halinde aglomere etmek için kullanılan peletleme diskleri, DR Prosesleri için önemli olan 10 ila 14 mm hedef boyutuyla önemli derecede sıkı partikül boyutu dağılımıyla dikkat çekicidir.

Toz halindeki (toz tipi) besleme malzemesi, sıvı bağlama maddesi olarak su kullanılarak peletler halinde oluşturulur.

Yenilikçi otomatik peletleme diski kontrol sistemi sayesinde eğimi, dönüş hızını, kütle akış hızını ve disk yüksekliğini değiştirerek optimum çalışma parametreleri ayarlanabilir.

HAVER ENGINEERING GmbH (TU Bergakademie Freiberg Bağlı Enstitüsü), müşterilerimiz için özelleştirilmiş çözümler geliştirmek ve onların bireysel demir cevheri peleti gereksinimleri için hangi prosesin en iyi olduğunu belirlemek amacıyla, özel bir test tesisinde demir cevheri testleri yürütüyor. Sürdürülebilir teknik açıdan geçerli sağlam çözümler, mükemmel kalite, garantili güvenilirlik ve mutlak esneklik aracılığıyla müşterilerimize katma değer yaratmak ana hedefiyle istenen parametrelere ulaşma olasılığını kanıtlar.

ÖZELLİKLERİ

Uzaktan izleme / kontrol
Tamamen otomatik hat içi analiz sistemi
Ürün bandı üzerinde doğrudan (konsolide olmayan malzemenin) pelet boyutu dağılımının ölçülmesi
Üretimi aksatmadan gerçek zamanlı ölçüm
Uzman sistemle Scarabaeus proses kontrolü
Temel performans göstergelerinin sürekli hedef/gerçek karşılaştırması
Proses parametrelerinin otomatik olarak yeniden ayarlanması